Złoty łańcuszek z medalikiem dla chłopca

Złoty łańcuszek z medalikiem dla chłopca

W Polsce uznaje się, że rodzice chrzestni bądź świadkowie z okazji chrztu, komunii a nawet bierzmowania dają w prezencie łańcuszek z medalikiem. Niegdyś zwyczaj ten był wkładem rodziców chrzestnych w wychowanie podopiecznego, obecnie mogą oni swój obowiązek realizować na innych polach, choćby pozamaterialnych jak spędzanie czasu z dzieckiem. Dlatego też najczęściej łańcuszek jest symboliczny i wykonany ze srebra. Jednak coraz więcej osób decyduje się na podarowanie złotego łańcuszka z medalikiem, który będzie tak zwaną inwestycją w przyszłość dziecka.

Rodzaje złotych łańcuszków

złoty łańcuszek z medalikiem - cenaNie jest to wcale zły pomysł. Chociaż początkowo może nie ucieszyć tak bardzo jak konsola czy quad, to po kilku latach złoty łańcuszek na pewno zyska w oczach nastolatka. Wielu młodych mężczyzn chętnie zakłada pokaźny złoty łańcuszek, aby podkreślić swoją pozycję społeczną i materialną. Na pewno wówczas prezent zostanie doceniony. Z tego powodu też warto wybierać klasyczne formy łańcuszka jakim jest pancerka, aby po kilku- lub kilkunastu latach nie okazało się, że łańcuszek się nie podoba. Ponadto trzeba też przewidzieć, że obdarowywany Krzyś zostanie Krzysztofem, a więc łańcuch musi być odpowiedniej grubości. Najczęściej dla mężczyzn polecane są łańcuszki o grubości 4,5 mm, dzięki czemu dobrze wyglądają na męskim, szerokim karku oraz przy rozbudowanych barkach. Chociaż ze względu na dość wymagające parametry, które wpływają na wagę biżuterii, a co za tym idzie – jej cenę może kusić zakup łańcuszka platerowanego lub drążonego. Pamiętajcie, że to prezent na całe życie i obciachem byłoby, gdyby po kilku założeniach ozdoby, złoto starło się i obnażyło metal z którego łańcuszek jest de facto wyprodukowany. Drążone łańcuszki natomiast są bardziej podatne na zrywanie się. Dlatego najlepszym wyborem jest pełny, złoty łańcuszek z medalikiem – cena takiej biżuterii zazwyczaj jest gwarancją jakości i trwałości.

Zakup złotego łańcuszka z medalikiem wiąże się z dość dużym wydatkiem. Dlatego koniecznie kup go w sprawdzonym i rzetelnym miejscu, które dysponuje wszelkimi próbami i certyfikatami. Zazwyczaj, w związku z religijnym charakterem zbliżającej się uroczystości tego typu biżuteria kupowana jest w tak zwanych veritasach, czyli sklepach z dewocjonaliami, gdzie najłatwiej otrzymać pomoc przy wyborze medalika odpowiedniego do okazji. Najczęściej jednak rodzice chrzestni udają się jednak po prostu do jubilera, gdzie mają pewność, że wyroby ze złota będą źródłem radości, a nie dodatkowych trosk.

Comments are closed.