Zalety posiadania nowoczesnego rejestratora samochodowego

Zalety posiadania nowoczesnego rejestratora samochodowego

Na polskich drogach każdego dnia jeżdżą miliony samochodów. Ruch w najbardziej zatłoczonych miastach jest tak duży, że przepustowość głównych arterii okazuje się po prostu niewystarczająca. Codziennie dochodzi też do setek kolizji. Dane dotyczące kolizji mówią o tym, że każdego dnia ich ilość jest na podobnym poziomie. W samochodach coraz częściej instaluje się nowoczesne rejestratory. Są to urządzenia, które rejestrują obraz przed samochodem. Można je zamontować również na tylnej szybie.

Rejestratory z gps pokazują dokładną lokalizację zdarzenia

nowoczesny rejestrator samochodowy z gpsZamontowanie w aucie kamerki, która rejestruje przebieg każdej przejechanej trasy ma tak naprawdę same plusy. Warto jednak wybrać takie urządzenie, które będzie pokazywać nam więcej, aniżeli tylko przejechaną trasę. W każdym razie do największych zalet tych urządzeń należy to, że rejestrują one wszystko co się dzieje przed samochodem w trakcie jego poruszania się. Nie musimy włączać rejestratora – większość z nich wykrywa minimalny ruch i załącza się automatycznie. Zapis z rejestratorów jest wykorzystywany przez policję do ustalenia sprawcy kolizji czy wypadku. Posiadanie rejestratora jest więc koniecznością jeśli chcemy udowodnić komuś sprawstwo w zdarzeniu. Na pewno warto kupić nowoczesny rejestrator samochodowy z gps, który posiada jeszcze dodatkowe funkcje zabezpieczające nas przed skutkami zdarzeń drogowych. Rejestratory z gps mogą śledzić dokładnie trasę i nakładać ją na mapę. Potrafią również dopasować obraz z kamery do dokładnego miejsca na mapie. Co więcej, takie rejestratory mogą nam pomóc w chwili wypadku. Wystarczy zamontować w nich kartę telefoniczną sim, a w przypadku kolizji bądź wypadku urządzenie same poinformuje odpowiednie służby o wypadku. Urządzenie prześle też od razu lokalizację zdarzenia. To się nie dzieje automatycznie. W przypadku drobnej kolizji możemy taki alarm łatwo zablokować. Najpierw przez trzydzieści sekund urządzenie wydaje głośny dźwięk wewnątrz pojazdu. Jeśli nie naciśniemy przycisku potwierdzającego, że nic nam się nie stało to alarm po tym czasie pójdzie dalej do odpowiednich służb.

Kamerki w autach to dzisiaj rzecz bardzo powszechna. Można je zobaczyć praktycznie w każdym samochodzie. Nie ma znaczenia czy to nowe auto czy wiekowe. Rejestrator samochodowy pomaga w sytuacjach spornych, więc każdy chce mieć takie urządzenie w swoim pojeździe. Nowoczesne rejestratory zapisują oprócz obrazu również położenie gps. W razie kolizji wysyłają one alarm do właściwych służb oraz dokładną lokalizację zdarzenia.

Comments are closed.