Zakup dopasowanych butów trekkingowych

Zakup dopasowanych butów trekkingowych

Niedawno postanowiłem wybrać się w góry, ponieważ potrzebuję nieco odetchnąć od swojej pracy oraz codziennych trosk. Dawniej takie wypady zdarzały mi się o wiele częściej, więc postanowiłem wrócić do tej formy spędzania wolnego czasu. Brakowało mi jednak paru rzeczy, aby się dobrze do takiego wyjazdu przygotować. Chciałem mieć pewność, że żadne warunki mnie nie zaskoczą. Część rzeczy już miałem, jednak postanowiłem kupić sobie nowe buty, ponieważ poprzednią parę używałem już na tyle długo, że myślę, że przyszedł czas na nowe.

Dopasowane buty na wyjazd w góry

dopasowane buty trekkingowe w góryPewne doświadczenie w chodzeniu po górach mam, więc wiedziałem, że wybiorę jakiś szlak o średniej trudności. Jednak niezależnie od tego, jakimi ścieżkami się chodzi po górach, należy być odpowiednio przygotowanym. Bardzo ważne są buty, ponieważ będziemy w nich musieli przejść spory kawałek drogi w najróżniejszych warunkach. Dla mnie najlepiej sprawdzają się dopasowane buty trekkingowe w góry. Warto wybrać takie obuwie, które dobrze przylega do stopy, jednak nie jest za ciasne. Jeżeli wybierzemy za duże albo za małe buty, najprawdopodobniej nabawimy się odcisków oraz otarć, które mogą zepsuć każdą wycieczką. Bardzo zależało mi więc na tym, żeby buty były dopasowane do kształtu mojej stopy. Wybrałem model nad kostkę, ponieważ takie unieruchomienie może nas uchronić przed skręceniem kostki, kiedy się na przykład pośliźniemy na mokrych skałach. Bardzo zależało mi na tym, żeby obuwie było wykonane z wodoodpornego materiału. Staram się wybierać na górskie wycieczki podczas słonecznych dni, jednak w takich miejscach nigdy nic nie wiadomo – pogoda może się zmienić w mgnieniu oka. Poza tym możemy również na swojej drodze napotkać strumyk, który trzeba będzie przejść. Bardzo ważne jest dla mnie również to, aby but wykonany był z materiału, który pozwala stopie na oddychanie. Cyrkulacja powietrza jest bardzo ważna, ponieważ nie ma gorszego uczucia, niż przepocenie stóp podczas długiej wycieczki w ciepły dzień.

Wygodne buty są dla mnie jedną z najważniejszych części wyposażenia, jakie zabieram ze sobą na górskie wycieczki. Nawet kiedy jadę ze znajomymi na jakiś łatwiejszy szlak, ubieram profesjonalne buty. Dzięki temu mogę bardzo komfortowo przebyć nawet długie odcinki drogi. Odpowiednie buty doskonale nadają się nie tylko na przygotowane ścieżki, wysypane kamykami, ale również nieco trudniejszy teren. Sprawdzają się nie tylko podczas pięknej oraz bezchmurnej pogody, ale także podczas deszczu, który może nas w górach naprawdę zaskoczyć.

Comments are closed.