Wymiana akumulatora w mroźnym Wroclawiu

Wymiana akumulatora w mroźnym Wroclawiu

Zawsze starałem się dbać o samochód, najlepiej jak potrafiłem. Mając smykałkę techniczną dokonywałem sam napraw, zarówno mechanicznych, jak i blacharskich. Dzięki temu, pomimo już sędziwego wieku mojego auta, był jeszcze w niezłym stanie technicznym. Jednak poprzednia zima okazała się dla mnie pamiętną z uwagi na spore problemy z samochodem.

Zakup taniego akumulatora we Wrocławiu

dobre tanie akumulatory z wrocławiaDotychczasowe awarie pojazdu nie były jakoś bardzo skomplikowane. Bywało, że musiałem skorzystać z usług komunikacji miejskiej czy wrocławskich taksówek, ale zawsze potrafiłem usunąć awarię. Jednak zeszłoroczna zima, która była rekordowa od kilku lat pod względem minusowych temperatur i opadów śniegu, bardzo dała się każdemu we znaki, również mi. Przy pierwszym poważniejszym mrozie zamarzł zamek wraz z klamką i nie mogłem dostać się do wnętrza auta. Dodatkowo, spiesząc się do pracy, zacząłem ją ciągnąć i na moje nieszczęście ja wyrwałem. Niestety, to nie był koniec pecha, jaki przytrafił mi się tamtej zimy, ponieważ kolejna usterka była poważniejsza. Kilkunastostopniowych mrozów nie wytrzymał akumulator mojego auta. Mogłem się spodziewać takiego obrotu sprawy, ale rano, chcąc pojechać do pracy, byłem jednak zaskoczony, a do tego wkurzony. Tego dnia musiałem zostawić samochód na parkingu i udać się do zakładu autobusem. Po powrocie odkręciłem akumulator i podłączyłem do prostownika w celu jego naładowania. Jak się okazało, napięcie było za niskie i spadło poniżej 12,4 V, dlatego było niemożliwe odpalenie samochodu. Niestety, po kilku dniach powtórzyła się sytuacja i musiałem wykonać te same czynności. Do rozładowania doszło jeszcze kilka razy, a w związku z nieodpuszczającą zimą postanowiłem wymienić na nowy, ponieważ stary przestał już pełnić swoje podstawowe funkcje. Kolega zaproponował mi sklep, który w swojej ofercie miał dobre tanie akumulatory z Wrocławia, także nie musiałem szczególnie długo szukać odpowiedniego miejsca na jego zakup. Sprawdziłem dokładnie parametry, jakie bateria powinna mieć do mojego samochodu i wymieniłem go niezwłocznie po kupnie. Problemy z odpalaniem zimą od razu ustały i wielkie mrozy, które nadal się utrzymywały, nie były już takie groźne.

Na szczęście wymiana akumulatora była już ostatnim elementem przetrwania przez mój samochód tamtej niewdzięcznej pory roku. Pomimo jeszcze trwających ujemnych temperatur, auto z nowym zasobnikiem baterii nie sprawiało już problemów z uruchomieniem pojazdu. Od tamtego czasu nie zdarzyła mi się żadna większa awaria i mam nadzieję, że tak już zostanie.

Comments are closed.