Trycholodzy od włosów

Trycholodzy od włosów

Za wygląd naszych włosów odpowiada wiele czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Na pewno stres negatywnie wpływa na siłę włosów, dieta bezpośrednio wzmacnia i buduje kosmki, a odpowiednia pielęgnacja zapewnia włosom blask. Jeżeli chcemy się ustrzec przed wypadaniem włosów i ich matowieniem, to musimy działać skutecznie na dwóch poziomach. W sytuacji kiedy stan naszych włosów wymyka się nam spod kontroli, warto skorzystać z pomocy trychologa.

Najczęstszy problem z włosami

najlepszy trycholog od włosówWłosy są żywym wytworem naskórka, dlatego też przez cały cykl życia rosną. Jeżeli ich cebulki są słabo odżywione, to włosy nie będą mocne i piękne, ponieważ nie będą miały z czego czerpać siły. Każdy włos może maksymalnie żyć nawet siedem lat, po których w naturalny sposób obumrze i wypadnie. Dopóki na jego miejscu będzie się pojawiał nowy włos, dopóty nie ma się czym martwić, gdyż jest to naturalny proces. Kiedy tak się nie stanie, z pewnością w szybkim czasie odczujemy różnicę w gęstości czupryny, która stanie się widocznie przerzedzona. Każdy z nas codziennie traci włosy i może ich wypadać nawet około osiemdziesięciu. Jeżeli po każdym szczotkowaniu zaobserwujemy na szczotce garść włosów, to z pewnością będzie to niepokojące zjawisko, z którym należy się udać do specjalisty. Najlepszy trycholog od włosów jest lekarzem, który zajmuje się leczeniem wszelkich schorzeń skóry głowy i samych włosów. Pacjentów przyjmuje w prywatnym gabinecie trychologicznym, w którym wykonuje serię badań przy użyciu specjalnej kamery z funkcją wielokrotnego powiększenia. Dzięki temu trycholog może dokładnie się przyjrzeć skórze na głowie i postawić właściwą diagnozę. W cięższych przypadkach, lub kiedy skóra jest czysta i nie widać na niej żadnych niepokojących zmian, może on zlecić wykonanie dodatkowych badań z krwi, mających na celu określenie poziom kluczowych dla włosów pierwiastków w organizmie. Leczenie zależy od przyczyny schorzenia i może być krótko, lub długotrwałe. Im wcześniej udamy się na konsultacje do lekarza, tym lepiej dla naszych włosów.

Kobiety najczęściej się skarżą na powracający łupież, lub wypadanie włosów. Te dwa schorzenia bywają ze sobą połączone, szczególnie jeżeli chodzi o tłusty łupież, ponieważ pokrywa on szczelnie skalp i uniemożliwia wzrost nowym włosom. Skóra głowy musi też oddychać, bo w przeciwnym wypadku, włosy będą na wypadać przy mocniejszym pociągnięciu. Z roku na rok w gabinetach trychologicznych jest coraz więcej klientów, którzy poszukują profesjonalnej pomocy i porady dotyczącej włosów,

Comments are closed.