Słoiki na domowe przetwory

Słoiki na domowe przetwory

 

Z pewnością marzeniem każdej prawdziwej gospodyni jest posiadanie własnej domowej spiżarni i wbrew pozorom wcale nie musi to być sporych rozmiarów pomieszczenie. Wystarczy, że na kilku metrowej powierzchni w mądry sposób ustawimy funkcjonalne regały i spiżarka na przetwory domowej roboty będzie już gotowa. Żeby jednak zaprawy się udały i można było je tam ładnie poukładać, potrzebne będą odpowiednie słoiki. Gdzie można je znaleźć?

Co przechowywać w słoikach?

szklane słoiczkiJeżeli naprawdę należymy do pasjonatów tworzenia domowych przetworów, to z pewnością będzie nam potrzebna większa ilość małych słoiczków, jak i tych większych, które przecież są obowiązkowym wyposażeniem spiżarni oraz kuchni. Czym należy się kierować podczas wyboru słoików? W wielu sklepach mamy do wyboru szeroką ofertę pod względem pojemności, kształtu, zamknięcia, jak i koloru. W zależności, na co potrzebny będzie słoik, to pod tym kątem dobieramy odpowiedni model. Opakowania szklane w przeciwieństwie do plastiku (od którego przecież już odchodzimy), mają w sobie wiele zalet. A dokładnie są ekologiczne, wielokrotnego użytku, dzięki przeźroczystości pozwalają podejrzeć, co jest w środku, szkło nie wpływa na smak produktu i ma bardzo estetyczny wygląd. Szklane słoiczki na różnego rodzaju przetwory, wcale nie muszą być nudne, ponieważ na rynku dostępne są ich ozdobne i kolorowe rodzaje, jak również nakrętki z ciekawym motywem, które powinny być odpowiednio dopasowane do słoiczków oraz często wymieniane na nowe. Słoiki zawsze powinny być, dopasowane do rodzaju przetworu np. te mniejsze świetnie posłużą na dżemy, powidła, konfitury, sok z malin, grzybki marynowane, a większe na kompoty, kapusty, ogórki, starte jabłka itp. Podczas zakupu słoików należy zwrócić uwagę, by nie były one w żadnym wypadku wyszczerbione lub popękane, a gdy zdecydujemy się na zamykanie typu wek, ważne by uszczelka była w całości, a metalowy klips w dobrym stanie. W innym przypadku nasze przetwory niestety stracą swoją jakość lub całkowicie się zepsują. Słoiczki można pięknie ozdobić ciekawymi etykietami oraz kawałkiem kolorowego materiału ze wstążką, które z pewnością będą smacznym i pięknym prezentem dla najbliższych.

Opakowania szklane w formie słoiczków zapewnią bezpieczne przechowywanie naszych samodzielnie wykonanych przetworów domowych. A co ważne pozwolą cieszyć się z całą rodziną z bogato wyposażonej spiżarni z pysznymi kompotami, dżemami, piklami, ogórkami i innymi przetworami. A jak wiadomo, nic nie smakuje tak cudownie, jak warzywa z własnej uprawy, dostępne w każdym momencie, nawet w okresie zimowym.

 

Comments are closed.