Przegrody foliowe i plandekowe

Przegrody foliowe i plandekowe

Podjęcie działań związanych z wydzieleniem poszczególnych sektorów odpowiedzialnych za konkretne działania przedsiębiorstwa wydaje się być bardzo istotne. Po pierwsze daje możliwość dobrego zarządzania personelem i procesami produkcji lub magazynowania, a z drugiej strony zastosowanie separacji poprawia wydatnie bezpieczeństwo miejsc pracy oraz podnosi jakość i wydajność. To także rozwiązanie energooszczędne zatrzymujące przemieszczanie mas zimnego powietrza umożliwiające zmniejszenie wydatków na ogrzewanie.

Rodzaje przegród przemysłowych

kurtyny przesuwneNajlepszym rozwiązaniem do separacji dużych oraz mniejszych powierzchni jest zastosowanie przegród wykonanych z folii PVC. Jest to także sposób najbardziej ekonomiczny i bardzo szybki w montażu. Aby jednak kurtyny foliowe dobrze spełniały swoje funkcje muszą być ściśle dopasowane do potrzeb i wymagań danego miejsca. Dlatego też są wykonywane ściśle pod zamówienie po przeprowadzeniu wizji lokalnej w przedsiębiorstwie. Producenci przegród przemysłowych wykonanych z folii oferują dwa podstawowe ich rodzaje. To przede wszystkim przegrody paskowe montowane na stałe oraz kurtyny przesuwne. W przypadku kurtyny przesuwnych są one montowane w miejscach gdzie może zaistnieć potrzeba czasowego ruchu ruchu kołowego lub swobodniejszego przemieszczania. Właściwie dobrane kurtyny są wykonane z folii o odpowiedniej grubości co zapewni odpowiedni poziom izolacji termicznej i akustycznej. Ale kurtyny przesuwne są wykonywane również z innych materiałów. Bardzo często korzysta się z przegród plandekowych, które bardzo dobrze spełniają swoją funkcję izolacyjną w miejscach gdzie nie jest potrzebne montowanie estetycznych i droższych kurtyn wykonanych z folii. Przegrody plandekowe podobnie jak foliowe również różnią się grubością i można żądane wartości izolacyjne dopasować do potrzeb i wymagań. Wracając jednak do kurtyn z folii PVC to należy podkreślić ich inne funkcje. Oprócz bariery termicznej i akustycznej świetnie spełniają rolę izolacji przed przepływem wszelkich zanieczyszczeń pylistych oraz ograniczają przepływ szkodliwych oparów chemicznych, a także są zaporą dla owadów. Na rynku istnieje szereg wysoce specjalistycznych rodzajów folii do budowy kurtyn o różnych właściwościach i warto się z tym zapoznać odwiedzając strony internetowe producentów.

Ogromną zaletą przegród wykonanych z folii PVC jest ich stosunkowo niski koszt, szybkość montażu oraz bardzo duża odporność na urazy mechaniczne. Są one również odporne na działanie agresywnych substancji chemicznych i olejowych. W razie uszkodzenia elementu przegrody istnieje możliwość szybkiej wymiany zniszczonych elementów. Jest to rozwiązanie powszechnie stosowane już od wielu lat, a producenci pracują nad nowymi rodzajami specjalistycznych folii.

Comments are closed.