Profesjonalne usługi usuwania szkodników w Warszawie

Profesjonalne usługi usuwania szkodników w Warszawie

Właściciele działek, ogrodów i pięknych trawników często spotykają się z nieprzyjemnymi problemami związanymi z z pojawieniem się nieestetycznych kretowisk. Tworzone przez krety pod ziemię korytarze, niszczą rośliny i ich korzenie, a usypywane kopce zakopują kwiaty znajdujące się nad ziemią. Krety z racji tego, że są mięsożerne żywią się również gąsienicami i dżdżownicami znajdującymi się w w glebie i tym samym w znaczny sposób pogarszają jej jakość.

Szkody związane z obecnością kreta w ogrodzie

profesjonalne zwalczanie kretów warszawaAby krety nie zdołały zniszczyć ogrodu i roślin, należy bardzo szybko zareagować, praktycznie zaraz po pojawieniu się pierwszych oznak ich obecności. Pozbycie się uciążliwego szkodnika nie należy do najłatwiejszych i najprostszych, często stosowanych jest wiele zabiegów jednocześnie, aby skutecznie zminimalizować ewentualne straty związane z obecnością kreta na posesji. Sporo osób profilaktycznie w ogródkach i rabatach stosuje różnego rodzaju rośliny o intensywnym zapachu, które w skuteczny sposób odstraszają delikwentów. Niestety często te sposoby nie są wystarczające, a walka nie przynosi zadowalających skutków. Dlatego na rynku znajdują się firmy, zajmujące się tym problemem. Skuteczne i profesjonalne zwalczanie kretów Warszawa oferuje w usługach licznych profesjonalistów, zajmujących się usuwaniem różnego rodzaju szkodników. Usługi dotyczą często montowania w ogrodzie specjalnych siatek, zabezpieczających trawniki i uprawy przed wtargnięciem kretów, a także bardziej skomplikowane metody fumigacji. Ten zabieg z użyciem fosforowodoru  w skuteczny sposób usuwa na stałe szkodniki, dzięki wprowadzeniu gazu do nor i korytarzy kretów. Profesjonaliści przy wykorzystaniu odpowiednich środków ochrony osobistej, w sposób bezpieczny dla siebie i ewentualnych mieszkańców, przeprowadzają zabieg, który jest jednym z najbardziej skutecznych obecnie na rynku. Walka na własną rękę z niechcianym kretem nie zawsze bywa skuteczna, dlatego po wykorzystaniu wszystkich możliwych metod, warto skorzystać z usług profesjonalnych firm zajmujących się usuwaniem szkodników. Do innych metod, które są najczęściej stosowane przez właścicieli działek, należy zalewanie tuneli wodą, stosowanie specjalnych pułapek elektroakustycznych, a także stosowanie karbidu.

Wiele osób nie zgadza się ze stosowaniem bardziej drastycznych metod w pozbyciu się kretów z posesji, dlatego stosuje specjalne saszetki zapachowe wydzielające bardzo intensywną woń, które w efektowny sposób odstraszają krety na długi czas. Bardzo często stosuje się również metody odławiania za pomocą specjalnie skonstruowanych pułapek umieszczonych w okolicach nor i kretowisk. Krety przenoszone są w inne miejsca, niezagospodarowane przez ludzi, gdzie mogą spokojnie funkcjonować nie niszcząc działek, rabatów i trawników.

Comments are closed.