Pracownicy z Ukrainy w Polsce

Pracownicy z Ukrainy w Polsce

Wiele firm zatrudniających kilka tysięcy pracowników produkuje ogromne ilości towarów. Przez ręce robotników przewijają się tysiące różnych elementów, które złożone w całość dają nowy mebel lub maszynę. Jeżeli jest dużo pracy i odpowiednia ilość osób zatrudnionych wtedy praca jest łatwa i przyjemna. Co w przypadku, gdy brakuje rąk do pracy?

Dobre pracownik potrzebny od zaraz

jak znaleźć pracownika z ukrainy od zarazZazwyczaj, na czas wakacji, wiele młodych ludzi podejmuje pracę w fabryce lub w sklepie. W zależności od predyspozycji i zawodu, który by najbardziej odpowiadał maturzyście, swoje kroki i CV kierują do konkretnej branży. Dziewiętnastolatkowie lub dwudziestolatkowie, przed rozpoczęciem studiów, bardzo często chcą zarobić na dobry początek studiów. Niestety, są takie zawody, które wymagają określonych predyspozycji lub doświadczenia i młody człowiek nie może jej wykonywać. Rozwiązaniem na brak zatrudnienia może być sprowadzenie do kraju obcokrajowców i tu pojawia się pytanie: jak znaleźć pracownika z ukrainy od zaraz? Większość zarządców firm nie zdaje sobie sprawy, że jest to prościejsze niż myślą. Wiadomo, że nie można szukać na własną rękę pracownika w innym kraju, jeżeli nie znamy jego języka i nie wiemy, gdzie znajduje się najwięcej chętnych do pracy w Polsce Ukraińców. Wtedy z pomocą przychodzi agencja pozyskująca chętnych z Ukrainy, którzy na określony czas chcą podjąć pracę w obcym kraju. Pracownicy agencji znają język przyszłego pracownika i potrafią poprawnie skomunikować się z nim oraz dowiedzieć się, w jakiej pracy sprawdziłby się najlepiej. Gdy już wiadomo, co każdy z pracowników robił w przyszłości i co chciałby robić dalej, można przydzielić go do odpowiedniej firmy w określonym mieście. W ten sposób pracodawca ma kolejną osobę do pracy w jego zakładzie, z którą nie jest związany prawnie, a jego nowy pracownik może robić to, co mu najlepiej wychodzi. Niekiedy zdarza się, że Ukrainiec chce zostać w Polsce na stale i tu się osiedlić, a dzięki agencji i wyciągnięciu pomocnej dłoni w jego strony można pomóc mu w spełnieniu tego marzenia. Warto też pamiętać, że polski i ukraiński, czy rosyjski są bardzo podobnymi do siebie językami, a polskie i ukraińskie zwyczaje kulturowe są bardzo do siebie podobne.

Relacje pomiędzy pracownikami pochodzącymi z różnych środowisku, wychowanymi w różnych krajach, mogą się zacieśnić i zwykle odbywa się to podczas wspólnie wykonywanej pracy. Nic tak nie jednoczy, jak codziennie kilkugodzinne przebywanie z osobą, z którą nigdy dotąd nie mieliśmy większego kontaktu. Dobrze, że są agencje pracy, które umożliwiają zatarcie granic w kontaktach społecznych.

Comments are closed.