Polecani hipnoterapuci z Gdańska

Polecani hipnoterapuci z Gdańska

Pacjenci zmagający się z problemami natury psychicznej coraz częściej szukają alternatywnych rozwiązań. Leczenie lęków oraz depresji nie jest wcale takim prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Tradycyjna psychoterapia nie zawsze okazuje się w pełni skuteczna, zaś leki psychotropowe potencjalnie mogą wywoływać niepożądane dla organizmu skutki uboczne. Hipnoterapia wydaje się dobrze rokującą metodą.

Światowej sławy hipnoterapuci przyjmują pacjentów z Gdańska

hipnoterapia w gdańskuWiele osób zastanawia się, czy hipnoza może pomóc w problemach natury psychicznej. Specjaliści są zdania, ze jak najbardziej tak. Hipnoza powinna jednak być prowadzona przez certyfikowanego terapeutę, który zna tę metodę nie tylko w aspekcie teoretycznym, ale również praktycznym. Można powiedzieć, że terapia za pomocą hipnozy jest w pełni bezpieczna i nie powoduje efektów ubocznych. Pacjent w trakcie sesji zachowuje pełną samokontrolę nad swoimi odczuciami. Nikt nie jest w stanie go do niczego zmusić. Badania wykazały, że mózg w stanie hipnozy pracuje nieco inaczej niż normalnie. Obserwuje się zmianę w zakresie częstotliwości fal mózgowych. Bez wątpienia poprawia się koncentracja, zmniejsza się napięcie mięśni, zmniejsza się nasilenie mechanizmów obronnych, dzięki czemu pacjent jest bardziej podatny na sugestie ze strony terapeuty i łatwiej zmierzyć mu się z trudnymi emocjami. Z całą pewnością można powiedzieć, że hipnoterapia w Gdańsku jest na wysokim poziomie. Pacjenci mogą liczyć na pomoc wykwalifikowanego specjalisty, który doświadczenie oraz wiedzę zdobywał na międzynarodowych szkoleniach. Na początku hipnoteraputa spotyka się na rozmowę konsultacyjną. Pacjent może się zapoznać z gabinetem oraz zaprezentować swoje oczekiwania. W tym przypadku trzeba podkreślić, że nie każdy może skorzystać z hipnoterapii. Przykładowo, nie jest ona zalecana w przypadku osób cierpiących na psychozę. Pacjenci z zaburzeniami nerwicowymi oraz depresyjni z pewnością mogą liczyć na znaczące złagodzenie objawów już po kilku sesjach terapeutycznych. Hinoterapię warto jednak łączyć z innymi formami leczenia.

Warto rozważyć wizytę u hipnoteraputy, gdy długotrwała i kosztowna psychoterapia nie przynosi spodziewanych skutków, zaś leki psychotropowe po prostu nie działają. warto podkreślić, że hipnoterapia może w znaczącym stopniu wspomóc leczenie takich chorób jak nerwica lękowa, zespół obsesyjno-kompulsywny oraz zaburzenia lekowe spowodowane przeżytą traumą z przeszłości. Trzeba dodać, że hipnotyzer nie stosuje żadnych magicznych sztuczek.

Comments are closed.