Nowoczesność w naszej piwnicy

Nowoczesność w naszej piwnicy

Mieszkając w bloku zazwyczaj nie martwimy się o to, by w naszych kranach leciała ciepła woda lub żeby kaloryfery były gorące. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku, gdy mieszkamy w domku jednorodzinnym i musimy sami zaopatrywać nasz dom w ciepło. W celu lepszej izolacji ciepła w pomieszczeniu możemy ocieplić ściany styropianem, co zwiększy grubość ścian, ale przede wszystkim sprawi, że mury będą zatrzymywały temperaturę w środku. Jeżeli to nie wystarczy, możemy pomyśleć o instalacji podłogowego ogrzewania jako dodatkowego źródła ciepła. Jednak pojawia się pytanie, czy nasz piec to wytrzyma?

Pompy do wydajniejszej pracy

pompy do piecaMoże się okazać, że zamontowane ogrzewanie podłogowe nie daje odpowiednio dużo ciepła, jakbyśmy się tego spodziewali. Powodów takiego stanu rzeczy może być wiele, jednak najczęstszym z nich jest brak pompy do pieca. Takowa ułatwia przepływ wody w zamkniętym obiegu krążącym pomiędzy kotłem a grzejnikami. Pompka obiegowa powoduje wytworzenie się ciśnienia potrzebnego do sprawnej cyrkulacji i przez to do odpowiedniego dostarczenia ciepłej wody. Przy wyborze warto zapytać o pomoc specjalistę, który doradzi wielkość pompki. Dobrze dobrana jest gwarancją długoletniej pracy przy wtłaczaniu ciepłej wody do wszystkich grzejników. Rozmiar ma znacznie. Kupując za małą pompkę możemy narazić się na podwójne koszty, gdyż może się okazać, że nie ma ona wystarczającej siły do przepchania wody. Z kolei, za duża pompa będzie pobierała wiele prądu, pracowała głośniej, a jej elementy mogą się wyeksploatować o wiele szybciej. Ich cena nie jest wygórowana, a zapewnia lepsze dogrzanie i pracę pieca. Bezdławicowe pozwalają na cieszenie się jej wieloletnim działaniem. Podczas dostarczania ciepłej wody pompa bezdławicowa przyczynia się do obniżenia temperatury w jej silniku. Dzięki temu działa sperawnie kilkanaście lat. Oprócz tego, by nasz zakup nie przestał działać po kilku dniach, należy pamiętać, by dostarczana woda była dobrej jakości. Wszelkie zanieczyszczenie są głównym czynnikiem awarii pompy. W celu konserwacji pompy, należy ją systematycznie czyściej i zainstalować filtr siatkowy, który skutecznie zatrzyma uszkodzenia mechaniczne.

Nasz piec zasługuje na naszą pomoc w kwestii ułatwiania mu przepływu wody. By działał sprawnie musimy o niego dbać i korzystać z coraz to nowszych wynalazków. Ocieplanie domu powinno być trwałe i nieść ze sobą komfort a także mniejsze zużycie węgla czy pelletu. Na rynku specjalistycznych pomp nie brakuje a ich zakup jest niezwykle ważny i potrzebny.

Comments are closed.