Nowoczesna technologia bezinwazyjnego usuwania wgnieceń w karoserii

Nowoczesna technologia bezinwazyjnego usuwania wgnieceń w karoserii

Kiedy na karoserii samochodu pojawia się najmniejsze wgniecenie można się poważnie zdenerwować. Zwłaszcza, kiedy wgniecenie powstanie z winy kogoś innego a nie z naszej. Okazuje się, że wcale nie trzeba w tym względzie dzisiaj panikować. W lakiernictwie istnieje bowiem technologia, która pozwala na bezinwazyjne usuwanie wgnieceń. Jest to tajemna technologia, którą od kilkudziesięciu lat stosuje się w fabrykach produkujących samochody. Polega ona na wyciąganiu wgniecenia bez najmniejszych uszkodzeń lakieru.

Wyciągnięcie wgniecenia wymaga wielu lat praktyki

skuteczne bezinwazyjne usuwanie wgnieceń w krakowieBardzo trudno jest znaleźć w Naszym kraju zakład lakierniczy czy blacharski, który potrafi usuwać wgniecenia technologią PDR. Dokładne wyjaśnienie tego terminu można znaleźć na branżowych portalach. Pisząc bardzo ogólnie chodzi o to, że wgniecenia są usuwane poprzez odciągnięcie lakieru za pomocą specjalistycznych przyrządów. Przyrządy te służą do tego, żeby usuwać wgniecenia bez jakiegokolwiek uszczerbku na lakierze. Jest to niesamowite, że tej samej technologii używają najwięksi producenci samochodów. Robią to po to, żeby ograniczyć straty finansowe. Kiedy w trakcie produkcji powstają drobne uszkodzenia w karoserii to nie naprawia się ich poprzez nakładanie nowej powłoki lakierniczej. W naszym kraju jest jedna firma, która oferuje skuteczne bezinwazyjne usuwanie wgnieceń w Krakowie. Robią to w tak doskonały sposób, że po usunięciu wgniecenia nie zostaje nawet najmniejszego śladu. Można się zastanawiać po co usuwać wgniecenia w taki sposób. Dlatego, że nie nakładamy nowego lakieru i nie tworzymy jego kolejnej powłoki. I w tym miejscu należy dokładnie doprecyzować, że usunięcie w ten sposób wgnieceń w karoserii możliwe jest tylko w przypadku samochodów z pojedynczą warstwą lakieru. Dlatego zanim ktokolwiek podejmie się usuwania wgnieceń w ten sposób to dokładnie zmierzy grubość powłoki lakierniczej. Sama technologia PDR jest bardzo trudna do opanowania. Dlatego naprawdę trudno znaleźć warsztat, który wykorzystuje ją do napraw blacharskich.

W podręcznikach i video vlogach dotyczących usuwania wgnieceń bez nakładania powłoki lakierniczej podkreśla się konieczność wieloletniego ćwiczenia umiejętności z tym związanych. To nie jest tak, że lakiernik czy blacharz kupi sobie sprzęt i od razu będzie potrafił z niego skorzystać. Jest naprawdę kilka warsztatów, które korzystają z tej technologii. Jeśli chodzi o samochody to w ten sposób naprawia się najczęściej te najdroższe. Każda kolejna warstwa lakieru obniża wartość drogiego samochodu.

Comments are closed.