Maści dla osób z atopowym zapaleniem skóry

Maści dla osób z atopowym zapaleniem skóry

Wiele osób boryka się z problemem, jakim jest atopowe zapalenie skóry. Najczęściej zapalenie to dotyczy skóry twarzy, która jest bardzo wrażliwa na wszelkiego rodzaju związku uczulające. Niektórzy walczą z atopowym zapaleniem skóry, stosując leki doustne. W bardzo trudnych przypadkach stosuje się nawet leki sterydowe. Są one skuteczne, ale mają niestety wiele działań ubocznych.

Nawilżanie skóry atopowej maścią z naturalnym składem

maść do skóry atopowejSteryd działa silnie przeciwzapalnie, hamuje również wszelkie reakcje alergiczne. Zanim jednak dojdzie do stosowania leków doustnych warto wcześniej spróbować powalczyć z atopowym zapaleniem skóry za pomocą naturalnych kosmetyków. Skóra atopowa, jak już wcześniej wspomniano, jest bardzo wrażliwa na działanie substancji uczulających. Trzeba więc wybierać kosmetyki z naturalnymi składami. Na pewno należy odstawić te produkty, które zawierają w swoim składzie parabeny – chodzi zarówno o metylparaben czy etylparaben. Kolejnym związkiem, którego trzeba unikać, jest fenoksyetanol oraz dimetikon – związki te zapychają pory i mogą spowodować jeszcze większe problemy. Unikać trzeba też wszelkich emolientów, które tworzą tylko sztuczną nawilżającą warstwę na skórze. Disodium EDTA i DMDM Hydantoin to również substancje, z których na pewno musimy zrezygnować przy atopowym zapaleniu skóry. Najlepiej postawić na naturalne nawilżenie i działanie przeciwzapalne. Kosmetyki dobrze nawilżające to takie, które zawierają w swoim składzie oleje naturalne. Tu wybór jest duży – mogą być to takie olejki jak: makadamia, olejek z drzewa herbacianego, olejek lawendowy, olej z pestek winogron czy słonecznika, olejek arganowy i wiele innych. Nowością na polskim rynku jest maść do skóry atopowej, która zawiera w swoim składzie olejek CBD. Jest to kannabidiol, czyli związek nienarkotyczny produkowany z nasion konopi, który działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Poza tym olej ten ma też właściwości antyalergiczne. Stany zapalne związane z uczuleniami szybko zostaną złagodzone. Naturalne nawilżenie dla skóry zapewnia również miąższ aloesu. Trzeba jednak zawsze sprawdzać na etykietach, jaka jest rzeczywista zawartość miąższu.

Im więcej aloesu w składzie tym lepiej. Najlepiej jeśli maść będzie zawierała nie tylko aloes, olejki, ale również ekstrakty z kwiatów, ziół oraz substancje, które wspomagają regenerację skóry. Do takich substancji należą przede wszystkim dwie. Mowa o alantoinie i dekspantenolu. Działają one jak nawilżający i kojący okład na skórę. Warto poszukać takiego kosmetyku dla siebie – zwłaszcza przy problemach z atopią.

Comments are closed.