Kupno ostrej papryki

Kupno ostrej papryki

Naga Jolokia to inaczej papryka ghost pepper, to jedna z ostrzejszych papryk na świecie, jej skala ostrości w skali scoville wynosi 800 000 – 1 100 000, jeszcze więcej ma natomiast carolina reaper. Ta papryka jest bardzo aromatyczna, ale trzeba naprawdę ja spożywać z wybitną ostrożnością, bo niedoświadczeni mogą mieć przez nią poważne problemy. 

Naga Jolokia jako jedna z ostrzejszych papryk

ghost pepper - sklepOstre papryki to niestety nie słodycze i nie każdy je polubi, natomiast sa ludzie którzy sa bardzo uzależnieni od ostrości. Papryka ghost pepper przez długi czas była ogłoszona jako jedną z najostrzejszych papryk na świecie w roku 2007 trafiła do księgi Guinessa, jako najostrzejsza papryka świata. Wężowa papryka chili,b o tak jest również nazywana pochodzi z Indii i to tam została skrzyżowana z innymi paprykami, z jakimi dokładniej? Tego nie każdy jest pewien, spory naukowców trwają. Interesujące jest to, ze naukowcy twierdzą, że przodkiem tejże papryki była papryka słodka, ale jak wcześniej wspomniano, nie jest to pewne. Owoce tej papryki mają od około 6 cm do 8,5 centymetrów, zaś jeżeli chodzi o szerokość, to może ona sięgać do dwóch centymetrów, wszystko zależy oczywiście od odpowiedniego nawozu, dokarmiania papryk, ponieważ papryka, zwłaszcza ostra u co ciekawe im wyższa skala ostrości tym gorzej ją wyhodować nawet w warunkach domowych czy na polu, dlatego i w tej dziedzinie trzeba być mocno zaawansowanym, no i takie papryczki uwielbiają wysoka temperaturę, jak dojrzewają w cieple to sa naprawdę bardzo ostre. Dlatego najlepiej ghost pepper – sklep kupić online i czekać na okres wiosenny i powoli hodować. W sklepie za kilka ziarenek zapłacimy około 10 złotych, ważne jest aby nasza papryczka kiełkowała w kiełkownicy w cieple, żeby miała wilgotno i ciepło, następnie, odpowiednia ziemia i nawóz, przykładowo można samemu z pokrzyw zrobić, albo kupić z dżdżownic. Kiedy papryka wykiełkuje, warto ja przesadzić do ziemi w ogrodzie, lub do doniczki,kiedy za bardzo rośnie w górę, przyciąć, aby rozrastała się na boki, no i na początku można przyciąć kilka pączków, po to, aby papryka puściła więcej plonów.

Papryka ghost pepper inaczej naga jolokia, to papryka dość cenna i droga, jest bardzo ostra, a więc nie dla każdego, sos z tejże papryki jest naprawdę bardzo ostry tylko jedna kropelka na cały garnek wystarczy, aby naprawdę piekło. Co za tym idzie, kupując papryczki ghost pepper, możemy sobie zrobić sami sos, zapasteryzowac go a następnie cieszyć się smakiem i zdrowiem już do końca.

Comments are closed.