Karykatura na 30 urodziny

Karykatura na 30 urodziny

Moja siostra niedługo będzie obchodziła swoje trzydzieste urodziny. Jak zawsze mam problem z tym co jej kupić, ponieważ okazuje się, że ona zawsze wszystko ma. Sama jednak zawsze daje oryginalne i kreatywne prezenty, które często wymagają bardzo dużego zaangażowania z jej strony. Na jej trzydzieste urodziny również chciałbym jej dać coś specjalnego co będzie pamiątką na kolejne lata. Szukając inspiracji natrafiłem na pomysł wykonania karykatury. Myślę, że będzie to idealny prezent na urodziny od jej młodszego braciszka. 

Portret w postaci karykatury

karykatury portretyZ siostrą mam bardzo dobry kontakt, więc wiem, że na pewno się nie obrazi za taką karykaturę. Zresztą moja siostra ma bardzo duży dystans do siebie, więc zapewne razem ze wszystkimi będzie się śmiała. Nie chcę robić jej zwykłego portretu, ponieważ uważam, że jest to za poważny prezent dla osoby w jej wieku. Tym bardziej, że jest to prezent od brata. Znalazłem osobę, która robi karykatury portrety. Uważam, że świetnie jej to wychodzi. Od dłuższego czasu zresztą obserwuję tego artystę na jednym z portali społecznościowych. Facet na prawdę tworzy cudowne dzieła. Karykatury świetnie oddają cechy charakterystyczne dla jego modeli. Dogadałem się z tym facetem, że zrobi mi taki portret karykatury ze zdjęcia. Od czasu do czasu ma takie zlecenia. Wiadomo, że jak coś ma być na prezent to ciężko przyprowadzić tą osobę, żeby się niczego nie domyśliła. Zdjęć mojej siostry mam dość dużo, ponieważ często spotykamy się na różnych imprezach i od czasu do czasu jeździmy również razem na wakacje. W tym roku byliśmy w Grecji, więc mam takie bardzo aktualne zdjęcie. Już je zeskanowałem i wysłałem do wykonawcy. Mam potwierdzone, że jak najbardziej się ono nadaje do namalowania karykatury. Teraz muszę czekać dwa tygodnie, żeby zobaczyć efekty pracy. To oczekiwanie zawsze jest najgorsze. Wiem, że mogę zaufać tej osobie, ponieważ widziałem inne jego prace, ale jednak zawsze taka doza niepewności zostaje jak to wyjdzie i jak będzie wyglądało. Wiadomo, że inaczej się ogląda pracę, które nas nie dotyczą. 

Karykatura już przyszła. Na żywo wygląda świetnie. Już wcześniej miałem możliwość podejrzenia jej na zdjęciach, ale w rzeczywistości portret przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Uważam, że karykatura świetnie oddaje charakterystyczne cechy wyglądu mojej siostry. Impreza jest już za tydzień, więc niedługo zobaczę jak ona zareaguje na taką karykaturę. Mam nadzieję, że się ucieszy i uzna za świetną pamiątkę. W końcu będzie to prezent taki trochę z jajem. 

Comments are closed.