Jak wykorzystać gongi i misy tybetańskie?

Jak wykorzystać gongi i misy tybetańskie?

Czy lubicie poznawać obce kultury? Duża część z nas zaspokaja swoją ciekawość świata poprzez podróże, jak najwięcej i jak najdalej, by w ten sposób poznać naszą planetę i mieszkających na niej ludzi. Podróżowanie to bardzo rozwijające hobby, wymagające dużej samodyscypliny, umiejętności planowania i przewidywania, a także łatwości w nawiązywaniu kontaktów z poznanymi po drodze ludźmi.

Sesja muzyczna z oryginalnymi instrumentami tybetańskimi

oryginalne gongi i misy tybetańskiePodróżowanie to jeden z najlepszych sposobów poszukiwania odpowiedzi na pytania o to, kim jesteśmy, jaki jest nasz cel w życiu, w jaki sposób możemy stawać się jeszcze lepsi, jak dbać o relacje międzyludzkie. Na świecie jest wiele miejsc, o których wciąż niewiele wiemy, i które pragniemy lepiej poznać, by inspirować się panującymi tam zwyczajami i kulturą. Azja jest dla mieszkańców Europy synonimem egzotyki, czegoś nieznanego i nie do końca zrozumiałego. Proces globalizacji znacznie zmniejszył przepaść kulturową między Europą a Azją, i właśnie dzięki temu możemy poznać ciekawe elementy folkloru, takie jak chociażby oryginalne gongi i misy tybetańskie. Być może słyszeliśmy o nich w kontekście terapeutycznej mocy, jaką się im przypisuje. Muzyka wykonywana na tych instrumentach ma ponoć właściwości lecznicze. Jeśli otoczymy się nią i spróbujemy odprężyć, osiągniemy stan głębokiego relaksu, a ponadto możemy zdiagnozować i uleczyć problemy, z jakimi zmaga się nasz organizm. Zwolennicy tej teorii chętnie udają się na sesje terapeutyczne lub sami je prowadzą, pomagając uczestnikom osiągnąć stan lekkości i błogości. Niezależnie od tego, czy przypisujemy misom i gongom moc leczniczą, czy pragniemy jedynie przypatrzeć się wyjątkowemu rytuałowi, z pewnością warto wybrać się na takie spotkanie, by dotknąć egzotyki. Jeśli natomiast pragniemy poczuć powiew Azji we własnym domu, możemy nabyć takie instrumenty w sklepach z artykułami orientalnymi. Stanowią one doskonały element wystroju wnętrza urządzonego na wzór wschodni. To inspiracja dla wszystkich miłośników podróży, którzy jednak nie mogą pozwolić sobie na częste wyjazdy.

Wyjątkowość kultury Azji przejawia się na wiele różnych sposobów. Jednym z nich są pradawne rytuały muzyczne, którym przypisuje się wyjątkową moc leczniczą. Z pewnością warto przyjrzeć się z bliska koncertowi muzyki wygrywanej na oryginalnych misach i gongach tybetańskich. To wydarzenie może pomóc nam lepiej zrozumieć kulturę orientalną i poczuć się niczym na zagranicznych wakacjach, podczas zwiedzania azjatyckich atrakcji.

Comments are closed.