Jak wygląda Romet Gazela?

Jak wygląda Romet Gazela?

Jeżeli szukamy roweru, który będzie nam służył zarówno na długodystansowych trasach lub krótszych wyprawach poza miasto, to warto zapoznać się z ofertą kultowej firmy Romet. Bowiem wprowadziła ona na rynek wiele modeli, dedykowanych kobietom. Jednym z nich jest Gazela, rower o bardzo ciekawej geometrii oraz ciekawie wyprofilowanej ramie. 

Damskie rowery turystyczne Gazela od Rometu 

rower romet gazelaNa polskim rynku nie mamy dużego wyboru jeśli chodzi o rowery damskie, ale w dużej mierze wina leży po stronie producentów, którzy do pewnego czasu odpuszczali sobie ten segment. Jednak firmy Romet nie możemy do nich zaliczyć, bowiem jako jedna z nielicznych, zawsze miała w ofercie wiele modeli damskich. Gazela jest flagowym produktem Rometu i jest to rower, który bardzo dobrze się sprzedaje. W Gazeli zastosowano lekką, aluminiową ramę o komfortowej geometrii, dzięki czemu uda się nam uniknąć bólu pleców. Jeżeli zaś chodzi o koła to mamy do czynienia z dwudziesto-ośmioma calami oraz markowymi oponami od znanego, francuskiego producenta. Natomiast możliwość zmiany aż dwudziestu czterech przełożeń, sprawi, że pokonywanie podjazdów, jak i zjazdów będzie prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. W wyposażeniu Gazeli znajdziemy ponadto podpórkę, bagażnik, komplet błotników, przednia i tylna lampa, a także osłona łańcucha. To wszystko, czego możemy potrzebować na dalekiej, jak i bliskiej wyprawie. Jeżeli zaś chodzi o bezpieczeństwo, to dba o nie amortyzator z wysokim skokiem, a także niezawodne i proste w regulacji oraz serwisowaniu, hamulce V-Brake. Całość osprzętu pochodzi natomiast od najbardziej znanego, japońskiego producenta. Rower Romet Gazela jest także wyposażony w stylowe i komfortowe siedzisko, które perfekcyjnie dopasowuje się do naszych anatomicznych kształtów. Jeżeli chodzi o koszt tego modelu to wszystko zależy od tego, który z nich wybierzemy. Natomiast Gazele z tego roku w podstawowych wersjach to wydatek rzędu tysiąca pięciuset złotych. Jednak trzeba uczciwie nadmienić, że jest to jedna z najniższych cen damskiego roweru turystycznego na polskim rynku. 

Romet jest na rynku prawie od pięciu dekad, co oznacza, iż firmę znają nie tylko nasi rodzice, ale również dziadkowie. Zatem jest już na świecie trzecie, a nawet czwarte pokolenie, które zna tą markę choćby ze słyszenia. Dziś, Romet już nie produkuje wyłącznie na potrzeby rynku krajowego, ale swoje rowery eksportuje do niemal całej Unii Europejskiej. W ostatnim okresie przoduje właśnie w produkcji rowerów damskich oraz szosowych. 

Comments are closed.