Jak wybrać dobre obuwie profilaktyczne?

Jak wybrać dobre obuwie profilaktyczne?

Świadomy rodzic będzie chciał dla swojego dziecka tego co najlepsze, a wiadomo, że najważniejsze jest zdrowie. Prawidłowy rozwój dziecka zależy od wielu czynników, a zaniechania w dzieciństwie mogą skutkować poważnymi problemami zdrowotnymi w przyszłości. Wedle zasady że lepiej zapobiegać niż leczyć to każdy rodzic powinien zastanowić się nad tym, by kupić dziecku buty profilaktyczne.

Obuwie profilaktyczne od znanej marki

sprawdzone obuwie profilaktyczne memoJak wyglądają takie buty, jak je wybrać, na co zwracać uwagę? Dobrym produktem będzie sprawdzone obuwie profilaktyczne memo. Dobrze jest kupować produkty sprawdzonych marek, żeby mieć pewność, iż dostaje się to co najlepsze. Butki muszą być dopasowane wielkością do stópki dziecka. Nie mogą być zbyt ciasne, bo będą niewygodne i będą uciskały stopę. Zbyt luźne mogą spadać, a także obcierać kostki. Co do materiałów to buty profilaktyczne tworzy się w zasadzie wyłącznie s naturalnej skóry. To materiał przewiewny, miękki, łatwy w obróbce. Przy tym jest trwały, nie rozciąga się. Podeszwa butów musi być elastyczna, ale i antypoślizgowa. Dziecko musi się w butach czuć swobodnie, pewnie. Nie powinno mu przeszkadzać w zabawie, ale jednak dobrze trzymac stopę i zapobiegać jej wykręcaniu. Jeśli chodzi o zapięcie to preferowane są mocne rzepy. Małe dzieci mają problemy z wiązaniem butów, więc to najlepsza opcja. Dodatkowo specjalny rzep nie będzie się wyrabiał, jak tańsze odpowiedniki. Wybór butów warto skonsultować z ekspertem. Może to być fizjoterapeuta, lub przynajmniej pracownik sklepu medycznego oferującego takie obuwie. Dziecko musi buciki przymierzyć, przejść się w nich i ocenić czy są wygodne. Natomiast ekspert spojrzy na buty pod kątem tego czy będą one właściwie korygowały wadę. Taka wizyta nie będzie trwała długo. Zamiast butów korekcyjnych można kupić także wkładki ortopedyczne. To wygodna opcja bo przekłada się je do różnych butów, co wychodzi taniej niż kupowanie kilku par. takie wkładki wykonuje się na indywidualne zamówienie. Także powinny być elastyczne i miękkie, by spokojnie dało się je wsadzić do każdego buta. Jak również nie powinny się szybko odkształcać, bo wtedy stracą swoje właściwości korekcyjne.

Podsumowując, buty profilaktyczne Memo to produkt który powinien zainteresować każdego rodzica. Wygodne do noszenia, estetyczne i przede wszystkim skuteczne pod względem korekcji wad buty mają same zalety. Ich koszt nie jest wysoki, a poza tym na zdrowiu nie można oszczędzać. Lepiej kupić raz dobrej jakości produkt, niż kupować coś tańszego, co za kilka miesięcy trzeba będzie wymienić.

Comments are closed.