Jak uniknąć awarii cewki sprężarki

Jak uniknąć awarii cewki sprężarki

Jednym z pierwszych sygnałów, że sprężarka może mieć problemy, jest to, że prąd zmienny nie wydmuchuje już tak zimnego powietrza, jak kiedyś. Sprężarka prądu przemiennego jest jednym z najważniejszych, jeśli nie najważniejszym elementem systemu klimatyzacji pojazdu. Jest on odpowiedzialny za utrzymywanie ciśnienia w układzie klimatyzacji i przepływu czynnika chłodniczego, aby mógł on prawidłowo funkcjonować.

Poznaj sygnały świadczące o problemach z cewką sprężarki

cewka sprężarkiPonieważ działa ona w cyklu ciągłym, włącza się i wyłącza, podlega zużyciu za każdym razem, gdy klimatyzacja jest włączana. Podobnie jak każdy inny element pojazdu, cewka sprężarki w końcu ulegnie awarii i będzie musiała zostać wymieniona. Sprężarka jest odpowiedzialna za utrzymywanie ciśnienia i dystrybucję czynnika chłodniczego, więc jeśli wystąpi jakikolwiek problem ze sprężarką, wpłynie to na resztę systemu klimatyzacji. Uszkodzona sprężarka nie będzie w stanie prawidłowo regulować przepływu czynnika chłodniczego w układzie klimatyzacji, a w rezultacie prąd zmienny nie będzie działał prawidłowo. Może nawet nadal działać, ale temperatura powietrza, które wydmuchuje, będzie się wahać. Głośne odgłosy przy włączonym zasilaniu prądem zmiennym to kolejny potencjalny symptom awarii sprężarki prądu przemiennego. Podobnie jak inne akcesoria napędzane pasami silnika, sprężarka prądu przemiennego posiada kilka elementów wewnętrznych i obraca się na uszczelnionym łożysku. Jeśli którykolwiek z elementów wewnętrznych ulegnie uszkodzeniu, albo wewnętrzne łożyska sprężarki ulegną uszkodzeniu lub zatarciu, to w rezultacie mogą powstać wszelkiego rodzaju odgłosy. Wyciekające lub zużyte łożysko wytwarza wysoki dźwięk piszczenia lub szlifowania, podczas gdy zatarte lub zatarte łożysko wytwarza odgłosy szlifowania lub zauważalne piski taśmy. Ze względu na złożoność i charakter montażu sprężarek, najłatwiej jest wymienić całą sprężarkę zamiast próbować ją naprawić. Przedwczesne zużycie lub uszkodzenie sprężarki i pasów sprężarki powoduje również awarię sprężarki prądu przemiennego. Rdza, uszkodzenia fizyczne, wycieki oleju lub uszkodzenie farby mogą spowodować, że sprężarka ac przestanie działać prawidłowo.

Brak oleju powoduje szybsze zużycie układu i zwiększa tarcie pomiędzy częściami, co prowadzi do nierównomiernych temperatur, gdy prąd zmienny jest włączany w samochodzie. Jeśli podejrzewasz, że sprężarka prądu przemiennego lub inny element systemu AC Twojego pojazdu ma problemy, rozważ zdiagnozowanie systemu przez profesjonalnego technika. W razie potrzeby będą oni również w stanie wymienić sprężarkę prądu zmiennego.

Comments are closed.