Jak kontrolować bilety na stoku narciarskim?

Jak kontrolować bilety na stoku narciarskim?

Każdego roku gdy zaczyna się sezon zimowy, turyści z całej Polski wybierają się na narty by oddać się zimowemu szaleństwu. To jednak zmożony czas pracy dla licznych wyciągów narciarskich. Pracownicy muszą odpowiednio przygotować stok do sezonu a następnie pilnować by wszystko działało jak należy. Jednym z takich problemów jest skuteczne kontrolowanie biletów narciarskich na wyciąg. Stok narciarski musi szybko przepuszczać kolejnych narciarzy na wyciąg, a jednocześnie musi kontrolować bilety.

Skuteczne bramki tripod do kontroli biletów

tripod bramkaCiężką pracę pracowników na stokach narciarskich skutecznie może usprawnić montaż odpowiednich bramek obrotowych. Te nowoczesne urządzenia posiadają system, który pozwala na kontrolowanie biletów po przyłożeniu ich do bramki. To rozwiązanie jest już od lat stosowane na wyciągach narciarskich, szczególnie iż współczesne wyciągi obsługują ogromne ilości narciarzy, którzy nie chcą czekać długo aż wyjadą na stok. W takich sytuacjach niezawodna jest nowoczesna tripod bramka, która wystarczy zamontować przed każdym wyciągiem na stoku. Wówczas każdy narciarz, który zakupi swój bilet, zanim będzie chciał wjechać na stok, wcześniej będzie musiał przyłożyć swój karnet do bramki. Dopiero po przyłożeniu swojego karnetu do bramki obrotowej, pojawi się zielone światło, które przepuści narciarza na wyciąg narciarski. To efektywne rozwiązanie, które pozwala również skutecznie kontrolować czas wykupionego karnetu. Bramki po odpowiednim zaprogramowaniu mogą również liczyć czas oraz ilość zjazdów danego narciarza. Oczywiście dla pełnej skuteczności bramek, warto jest zatrudnić odpowiedzialnego pracownika, który będzie w pobliżu by obserwować czy któryś narciarz nie próbuje ominąć danej bramki. Jednak sytuacje takie należą do rzadkości, a bramki zazwyczaj same świetnie dają sobie radę. Choć jak każde urządzenie, warto pamiętać że mogą one z czasem doznać awarii lub ulec usterce. Dlatego zawsze powinniśmy współpracować z firmą, która zajmuje się serwisowaniem takich urządzeń. Wówczas gdy pojawi się jakiś nieokreślony problem, można błyskawicznie wezwać pomoc.

Nowoczesna technologia skutecznie pozwala zastępować ludzi w wielu czynnościach. Jednak nie warto wszystkiego zostawiać nowoczesnym urządzeniom. Oko człowieka zawsze jest najważniejsze, i bez jego pracy funkcjonowanie bramek może nie być skutecznie w stu procentach. Jednak urządzenia te bardzo dobrze sprawdzają się jako wsparcie do ciężkiej pracy ludzi. W tym przypadku do pomocy pracownikom wyciągu.

Comments are closed.