Dobry trener osobisty

Dobry trener osobisty

Każdy z nas wie jak trzeba wykonywać przysiady, skłony, czy nawet pompki, jednak to najczęściej jest wiedza teoretyczna. Nie każdy chce, lub ma czas na systematyczne ćwiczenia, a tylko takie mogą nam zagwarantować zdrowie i sprawność do lat późnej starości. Niewłaściwie wykonywane ćwiczenia mogą nas narazić na bolesne urazy, dlatego tak ważna jest technika. Najlepiej o tym wiedzą trenerzy, którzy zawodowo szkolą zawodników.

Na czym polega praca z trenerem osobistym?

trener osobisty szczecinMyśląc o trenerze, większość z nas wyobraża sobie osobę w dresie i gwizdkiem w ustach, która wydaje polecenia zawodnikom. To słuszne skojarzenie, choć istnieją jeszcze trenerzy personalni, którzy trenują każdą osobę z osobna. Prywatne zajęcia na siłowni są znacznie lepsze niż samodzielne ćwiczenia w domu. Jeżeli się nie znamy na technice wykonywania ćwiczeń, nie wiemy na jakie partie mięśni są i jaki efekt mogą spowodować, to lepiej skorzystać z pomocy specjalisty, który nami pokieruje. Jeżeli interesuje nas dobry trener osobisty Szczecin jest miastem, w którym bez problemu go znajdziemy. Przede wszystkim kontakt do niego można znaleźć w internecie, lub można go spotkać na siłowni, gdyż tam głównie pracuje ze swoimi klientami. Dzięki trenerowi osobistemu, będziemy wykonywali tylko takie ćwiczenia, które są nam pomocne w osiągnięciu celu i będzie on stale kontrolować podopiecznego, czy właściwie wykonuje ćwiczenia. Trenerzy często są prywatnymi motywatorami, ponieważ bywa, że klienci mają momenty kryzysowe, w których potrzebują wsparcia. Jeżeli już zaczynamy przygodę z ćwiczeniami, to nie warto ich przerywać w połowie drogi, bo z trenerem na pewno osiągniemy swój cel. W interesie trenera personalnego jest to, ażeby klient osiągnął to, po co przyszedł na salę treningową. Długość współpracy zależy od założonego celu i dyspozycyjności. Oczywiście im więcej mamy czasu, tym lepiej, bo szybciej przestanie nam być potrzebny trener, ale to jest kwestia indywidualna. W Szczecinie pracuje nawet kilkuset trenerów personalnych.

Z usług trenera może skorzystać każdy kto chce szybko osiągnąć spektakularne efekty pod okiem specjalisty. Na treningu wykonywane są przeróżne ćwiczenia z wykorzystaniem dostępnego na siłowni sprzętu, ale tez z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Najważniejsze, ze wykonywane ćwiczenia są dopasowane do możliwości danej osoby, a ich intensywność zwiększa się w miarę zwiększania wytrzymałości, dzięki temu możliwe są spektakularne efekty w krótkim czasie. Najczęściej znane osoby udają się po pomoc do trenera.

Comments are closed.