Dlaczego materace lateksowe są tak wygodne?

Dlaczego materace lateksowe są tak wygodne?

Ten typ materaca łączy piankę lateksową ze sprężynami lub pianką refleksyjną, aby stworzyć wspierającą i trwałą powierzchnię do spania. Lateks w swojej naturalnej postaci pochodzi z soku drzewa kauczukowego, a jego potencjał odkryto na początku XX wieku. Pionierzy rewolucji lateksu, stworzyli gamę materacy i poduszek wykonanych wyłącznie z pianki lateksowej, aby zapewnić niesamowity komfort i odciążenie.

Materace powstają z lateksu naturalnego lub sztucznego

wygodny materac lateksowyPonieważ lateks jest produktem naturalnym, niektóre materace lateksowe są często łączone z innymi naturalnymi wypełnieniami, aby stworzyć idealny naturalny, wygodny materac lateksowy. Ten miniprzewodnik zawiera wszystkie odpowiedzi, których szukasz, jeśli chodzi o materac lateksowy. Materace lateksowe zapewnią kojący sen – i jest wiele powodów, dla których tak się dzieje. Zmniejszają one ciśnienie. Lateks ma właściwości elastyczne, dzięki czemu może szybko reagować na Twoją wagę, kształt i ruchy. Ta elastyczność pomaga w utrzymaniu najcięższych części ciała, zapewniając doskonałe odciążenie. Naturalnie sprężyste materace lateksowe zachowują swój kształt i wydajność przez wiele lat. Są przy tym łatwe w utrzymaniu. Struktura lateksu oznacza, że ​​jest naturalnie odporny na roztocza. Pomaga to utrzymać świeże i zdrowe środowisko snu. Drzewa kauczukowe wykorzystywane do zbierania lateksu przetwarzają rocznie ponad 90 milionów ton dwutlenku węgla w tlen. Dzięki temu lateks jest jednym z najbardziej ekologicznych dostępnych wypełnień materacy. Piankę lateksową wytwarza się jedną z dwóch metod: lateks wlewa się do formy, w jednym pełnym zalaniu. W rezultacie lateks jest mocniejszy na dole i bardziej miękki w kierunku górnej części materaca. Ta mieszanka jędrności zapewnia najwyższy komfort i cudowne odprężenie. Jest wiele rodzajów materacy, które zostały stworzone tą metodą. Inna z metod obejmuje kilka dodatkowych kroków i składników. Lateks jest częściowo wlewany do formy i rozszerza się w pełną piankę przy użyciu próżni. Ta metoda tworzy mniej gęstą piankę, która ma bardziej spójny dotyk od góry do dołu. Materace lateksowe są dostępne w wersji z lateksu naturalnego, lateksu syntetycznego i hybrydy.

Każda wykazuje znaczące różnice, które konsument musi wziąć pod uwagę podczas testowania i porównywania poszczególnych materacy pod kątem różnych zalet i wad. Chociaż istnieje również kilka wad, jest też sporo bardzo ważnych korzyści wynikających z używania materacy lateksowych. Prawie 1/3 wszystkich konsumentów, którzy zainwestowali w materace lateksowe, zgłosiła znaczne zmniejszenie bólu, a także zauważalne zapobieganie bólowi.

Comments are closed.