Ciepłe miejsce dla małego psa

Ciepłe miejsce dla małego psa

Małe psy tak jak więksi przedstawiciele tego gatunku potrzebują swojego kąta w postaci wygodnego legowiska. Przy jego wyborze warto nie tylko kierować się wyglądem estetycznym, ale również zwrócić uwagę na jego wykonanie i zadać sobie podstawowe pytanie czy na pewno będzie ono komfortowe dla naszego pupila? Jakimi innymi kryteriami warto się kierować przy jego zakupie?

Legowisko dla małego psa

ciepłe legowisko dla małego psaPrzy zakupie legowiska warto zwrócić uwagę na niektóre kryteria. Psie legowisko wcale nie musi być drogie, ani wysadzane diamencikami. Przede wszystkim mały pies nie potrzebuje dużego legowiska jednak nie powinien on spać na malutkiej, cienkiej poduszeczce. Powinno być ono na tyle duże, aby pies mógł się na nim wygodnie rozłożyć. Muszą być również na tyle niskie, aby nie sprawiały kłopotu dostania się na nie zwłaszcza jeżeli pies jest w podeszłym wieku. Nie będzie wówczas to dla niego zbyt komfortowe, aby podskoczyć na swoich krótkich łapkach do miejsca jego wypoczynku i relaksu. Niższe legowisko sprawi, że nie będzie on się musiał zbytnio gimnastykować. Ważne jest również, aby dostarczało ono wystarczająco ciepła. W zimniejsze wieczory będzie wówczas bardzo przydatne. Szczególnie sprawdzają się tutaj posłania, które posiadają dodatkową izolację od spodu dzięki czemu nie przedostaje się chłód emitowany przez podłogę. Ciepłe legowisko dla małego psa musi również charakteryzować się odpowiednim materiałem. Niektóre psy korzystają ze swoich posłań przez lata, a inne bardzo szybko je niszczą dlatego też powinno być wykonane z wytrzymałego i mocnego materiału. Każde z wybranych przez nas legowisk powinno być przede wszystkim odporne na wszelkiego rodzaju wilgoć i być proste w utrzymaniu czystości. Na start dobrym pomysłem są legowiska wykonane z poliestru. Do ich zakupu zachęca przede wszystkim cena, ale również ich łatwość czyszczenia. Wystarczy przetrzeć je mokrą szmatką. Szczeniaki często załatwiają się na swoje legowisko i nie panują nad swoją fizjologią. Kiedy dorosną nie będzie nam żal go wyrzucać, a wówczas będziemy mogli zainwestować w wersję posłania z gąbką w środku. Są one wystarczająco miękkie i komfortowe, by nasz małych rozmiarów pies chętnie na nich leżał nawet jeżeli przyzwyczajony jest do wypoczynku na kanapie. Takie posłanie z gąbki jest ciepłe i można je prać w pralce wraz z materiałem, którym jest obszyte.

Odpowiednie legowisko możemy znaleźć zarówno w stacjonarnych sklepach jak i tych online. Podczas wyboru powinniśmy kierować się przede wszystkim wygodą naszego psa, aby jego nowe psie łóżko było pod każdym względem dla niego odpowiednie. Poszukiwaniom warto poświęcić trochę naszego wolnego czasu. Każdy pies jest inny i ma swoje własne potrzeby, którym my jako właściciele powinniśmy sprostać.

Comments are closed.