Ceny taxi bagażowego w Warszawie

Ceny taxi bagażowego w Warszawie

W stolicy działa kilkanaście korporacji taksówkarskich, które oferują swoje usługi transportowe na terenie całego miasta. Korporacje dysponują ogromną ilością samochodów osobowych. Wszystkie taksówki to samochody osobowe wysokiej jakości, którymi pasażerowie codziennie przemierzają tysiące kilometrów po stolicy i przylegających do niej powiatach. Lecz poza zwykłą osobówką można sobie jeszcze wynająć taxi bagażowe, które przewiezie o wiele więcej bagaży niż standardowa taksówka.

Ile kosztuje skorzystanie z taksówki bagażowej?

taxi bagażowe warszawa cennikDla kogo właściwie oferowane są usługi taksówek przewożących bagaże? Jak sama nazwa wskazuje dla wszystkich, którzy potrzebują przewieźć jakiś większy bagaż. Jeśli jedzie się ze zwykłą walizką to można zamówić standardową taksówkę. Jeśli ma się tych walizek do przewiezienia kilka to potrzebna będzie właśnie bagażówka. Skorzystanie z takiego dużego i pakownego samochodu jest oczywiście droższe niż skorzystanie ze standardowej taksówki. To jednak ma swoje przyczyny w tym, że taki samochód spali więcej paliwa niż zwykłe auto osobowe. Jeśli chodzi o taxi bagażowe Warszawa cennik jest skonstruowany w bardzo prosty sposób. Jako, że taksówkę bagażową możemy zamówić przez całą dobę to w cennikach podane są zawsze dwie różne opłaty startowe za podstawienie samochodu. Jeśli zamawiamy go w dzień to taka opłata wynosi około czterdziestu złotych. Jeśli chcemy z bagażówki skorzystać w godzinach wieczornych i nocnych to za podstawienie auta zapłacimy około osiemdziesięciu złotych. Do tego trzeba sobie doliczyć stawkę za liczbę przejechanych kilometrów. W większości korporacji taksówkarskich wynosi ona około trzech złotych za każdy przejechany kilometr. Jeśli zatem mamy do przejechania dwadzieścia kilometrów z większymi bagażami to w dzień za taki przewóz zapłacimy około stu złotych. Stawka będzie się nieznacznie różnić w zależności od tego, jaką korporację taksówkarską wybierzemy. Jeśli na znalezienie bagażówki poświęcimy kilkanaście minut to możemy poszukać najtańszej oferty.

Praktycznie każda korporacja taksówkarska ma w swojej flocie samochody do przewożenia dużej ilości bagażu. Można zamówić taki samochód w przypadku przeprowadzki z małą ilością rzeczy do przewiezienia albo w przypadku podróży na lotnisko z większą ilością bagażów. Skorzystanie z taksówki bagażowej jest prostsze niż wynajęcie auta dostawczego, bo wypożyczone auto trzeba przecież oddać. A wybierając się na lotnisko raczej nie ma się możliwości odstawienia samochodu do wypożyczalni.

Comments are closed.