Badanie kleszcza zrobisz w laboratorium

Badanie kleszcza zrobisz w laboratorium

W ostatnich latach bardzo dużo mówi się i pisze o tym, jakie mogą być konsekwencje ugryzienia nas przez kleszcza. W zasadzie trudno tu mówić o ugryzieniu, kleszcz po prostu wbija się w naszą skórę chcąc pożywić się naszą krwią. Każdorazowo po spacerze powinniśmy dokładnie obejrzeć nasze ciało, czy nie znalazł się w nim ten mały owad. Jeśli zobaczymy, że mamy kleszcza to koniecznie powinniśmy go wyjąć. Kleszcza można również zbadać pod kątem boreliozy i innych chorób, które może on przenosić.

Zbadany kleszcz to pełna świadomość konsekwencji

gdzie zbadać kleszczaKonsekwencje ugryzienia przez kleszcza mogą być różne. Najczęściej jednak dowiedzieć się o nich możemy dopiero na kilka tygodni po ukąszeniu. Jeśli zarazimy się boreliozą to w miejscu ugryzienia pojawi się rumień o średnicy kilku centymetrów. Wtedy jednak antybiotykoterapia jest już mało skuteczna. A czas gra ogromną rolę, jeśli chodzi o przeciwdziałanie boreliozie. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wyjęcie kleszcza i zawiezienie go na badania. Nie zrobimy tego jednak w pobliskiej przychodni lekarza rodzinnego. Najpierw musimy znaleźć w internecie informację gdzie zbadać kleszcza, bo takie badanie wykonuje się w specjalistycznym laboratorium. W każdym mieście z łatwością takie się znajdzie, ale działać w tej kwestii trzeba naprawdę szybko i zdecydowania. Jeśli kleszcz w naszej skórze był już mocno wbity to wówczas nie ma się nad czym zastanawiać. Zbadanie kleszcza w laboratorium da nam odpowiedź na temat zagrożeń, jakie niesie za sobą to ugryzienie. Jeśli okaże się, że kleszcz przenosił boreliozę to wówczas kolejnym krokiem jest wizyta u lekarza. Lekarz może przepisać antybiotyk, który zahamuje lub całkowicie wyeliminuje skutki ugryzienia przez kleszcza. W tych okolicznościach naprawdę ważny jest czas. Czekanie na pojawienie się rumienia nie jest dobrym pomysłem. Jeśli mamy wiedzę na temat kleszcza, który nas ugryzł to od razu możemy przeciwdziałać zakażeniu się boreliozą. A ta choroba jest naprawdę trudna do wyleczenia i trwa to niekiedy bardzo długo.

Jeśli zauważymy w naszej skórze małego i czarnego owada wbitego na niewielkiej głębokości to na sto procent jest to kleszcz. Należy go od razu wyjąć poprzez wykręcenie do pęsetą, ale trzeba to zrobić bardzo delikatnie, żeby kleszcza nie uszkodzić. Kolejnym krokiem powinno być wybranie się wraz z tym małym szkodnikiem do laboratorium. Zbadanie kleszcza da nam świadomość tego, jakie mogą być konsekwencje ugryzienia. Można im od razu przeciwdziałać poprzez przyjęcie odpowiednich lekarstw.

Comments are closed.