Aloes nie tylko jako składnik leków

Aloes nie tylko jako składnik leków

Niektóre rośliny posiadają wiele właściwości, które pozytywnie wpływają na zdrowie i samopoczucie człowieka. Z tego względu używane są w lecznictwie i kosmetologii. Niektóre działają pozytywnie na skórę, przyspieszając jej regenerację lub odkażając, inne z kolei odpowiednio oddziałują na organy wewnętrzne, przez co stały się składnikami wielu leków. Wśród takich roślin można wymienić hennę, aronię, krwawnik, dziką różę czy też aloes. Wiele z nich to znane nam rośliny na co dzień, które mogą być hodowane w naszych domach lub ogrodach. 

Wyjątkowe właściwości aloesu do picia

aloes żel do piciaMnóstwo roślin, które posiadają właściwości pozytywnie wpływające na nasz organizm, posiada niezbędne do prawidłowego funkcjonowania składniki mineralne. Są dobrze przyswajalne w różnego rodzaju kremach czy preparatach, jednak mogą również być stosowane w formie pitnej. Nie inaczej jest z aloesem. Zazwyczaj w tym celu stosuje się aloes zwyczajny, znany nam częściej pod nazwą aloe vera. Wiele firm oferuje aloes żel do picia, jednak można go również przyrządzić samemu w domu. Jest to łatwe, ale zdecydowanie nie należy do najszybszych, wymaga wielu dni przygotowań w zależności od sposobu, w jaki go przygotowujemy. Sama roślina, której liści używamy do stworzenia soku lub nalewki musi mieć co najmniej 2 lata. Choćby z tego względu lepiej zdecydować się na aloes zakupiony w sklepie, który będziemy mieli od razu bez czasu oczekiwania. Warto zaopatrzyć się w taki produkt zwłaszcza jeśli jest się na diecie. Sprzyja on przemianie materii oraz jako sam aloes składa się w około 96% z wody. Prócz tego posiada właściwości przyspieszania regeneracji ran i silnie nawilża skórę, przez co jest chętnie stosowany w dermatologii jako preparat na ukąszenia owadów, oparzenia słoneczne, łupież i choroby skórne, takie jak łuszczyca. Również w medycynie aloes jest chętnie wykorzystywany jako składnik wielu leków, między innymi reguluje pH żołądka, dzięki czemu stosowany jest na schorzenia układu pokarmowego. W domu można na co dzień stosować go jako krem do nawilżania twarzy czy też do demakijażu.

Warto odkryć samemu dobroczynne właściwości aloesu, który pozytywnie wpływa na wiele aspektów naszego zdrowia. Sok z aloesu to wyjątkowa dawka minerałów i wsparcie naszego układu immunologicznego. Dzięki temu będziemy bardziej odporni na bakterie i wirusy, które mogą nas zaatakować zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy możemy być bardziej osłabieni. Zwłaszcza osoby starsze i o zwiększonym ryzyku zachorowań powinny zaopatrzyć się w sok z aloesu, który pomoże zwiększyć ich odporność.

Comments are closed.